Difference between revisions of "User:Xernoc/sandbox"
From Wildermyth Wiki
| Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | |||
! Class | |||
! colspan="2"|Tier 0 | |||
! colspan="2"|Tier 1 | |||
! colspan="2"|Tier 2 | |||
|- | |||
| rowspan="2"|'''Warrior''' | |||
| rowspan="2"|Image | |||
| rowspan="2"|'''Humble Ginnings'''<br />Armor: 1 | |||
| Image | |||
| '''Brawlgard'''<br />Armor: 2<br />Stunt Chance: 10<br />Dodge: 5 | |||
| Image | |||
| '''Wildergard'''<br />Armor: 3<br />Stunt Chance: 15<br />Dodge: 10 | |||
|- | |||
| Image | |||
| '''Linkmail'''<br />Speed: -0.5<br />Armor: 4<br />Dodge: -5 | |||
| Image | |||
| '''Knightmail'''<br />Speed: -0.5<br />Armor: 6 | |||
|- | |||
| rowspan="2"|'''Hunter''' | |||
| rowspan="2"|Image | |||
| rowspan="2"|'''Humble Ginnings'''<br />Armor: 0.5<br />Dodge: 5 | |||
| Image | |||
| '''Traveltraff'''<br />Armor: 1<br />Dodge: 15 | |||
| Image | |||
| '''Ghosttraff'''<br />Armor: 2<br />Dodge: 25 | |||
|- | |||
| Image | |||
| '''Graybark'''<br />Speed: -0.2<br />Armor: 2 | |||
| Image | |||
| '''Thornbark'''<br />Speed: -0.5<br />Armor: 4 | |||
|- | |||
| rowspan="2"|'''Mystic''' | |||
| rowspan="2"|Image | |||
| rowspan="2"|'''Humble Ginnings'''<br />Warding: 0.2 | |||
| Image | |||
| '''Dustydrab'''<br />Armor: 1.5<br />Warding: 1<br />Spell Damage: 0.5 | |||
| Image | |||
| '''Heatherdrab'''<br />Armor: 3<br />Warding: 2<br />Spell Damage: 1 | |||
|- | |||
| Image | |||
| '''Embergown'''<br />Armor: 0.5<br />Warding: 2<br />Spell Damage: 1 | |||
| Image | |||
| '''Ravenwing'''<br />Armor: 1<br />Warding: 4<br />Spell Damage: 2 | |||
|- | |||
|} | |||
Revision as of 07:59, 30 December 2021
| Class | Tier 0 | Tier 1 | Tier 2 | |||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Warrior | Image | Humble Ginnings Armor: 1 |
Image | Brawlgard Armor: 2 Stunt Chance: 10 Dodge: 5 |
Image | Wildergard Armor: 3 Stunt Chance: 15 Dodge: 10 |
| Image | Linkmail Speed: -0.5 Armor: 4 Dodge: -5 |
Image | Knightmail Speed: -0.5 Armor: 6 | |||
| Hunter | Image | Humble Ginnings Armor: 0.5 Dodge: 5 |
Image | Traveltraff Armor: 1 Dodge: 15 |
Image | Ghosttraff Armor: 2 Dodge: 25 |
| Image | Graybark Speed: -0.2 Armor: 2 |
Image | Thornbark Speed: -0.5 Armor: 4 | |||
| Mystic | Image | Humble Ginnings Warding: 0.2 |
Image | Dustydrab Armor: 1.5 Warding: 1 Spell Damage: 0.5 |
Image | Heatherdrab Armor: 3 Warding: 2 Spell Damage: 1 |
| Image | Embergown Armor: 0.5 Warding: 2 Spell Damage: 1 |
Image | Ravenwing Armor: 1 Warding: 4 Spell Damage: 2 | |||